INFORMACJE TATUAŻ 
W tej zakładce dowiesz się wszystkich potrzebnych informacji dotyczących przebiegu zabiegu tatuażu.

Planujesz swój pierwszy tatuaż, chciałbyś kolejny wzór? W pierwszej kolejności umów się z tatuatorem na konsultacje. Zadzwoń pod numer telefonu podany w zakladce „kontakt“

lub napisz wiadomość na fb https://www.facebook.com/TattooNikoNik/

Konsultacja jest niezbędna, aby tatuator dowiedział się jaki preferujesz styl, czy podobają Ci się tatuaże czarno-białe czy kolorowe itp.  Tatuator przygotowuje projekty indywidualne dlatego podczas konsultacji omówi z Tobą wszystkie aspekty, wymierzy ewentualną wielkość wzoru. Poinformuje o ilości sesji jakie wymagane będą na Twój osobisty tatuaż. Przypomni o wskazaniach przed sesją oraz o przeciwwskazaniach, poprosi również o zapoznanie się ze wszystkimi informacjami na stronie www.tattoonikonik.pl

1) Zapoznaj się z regulaminem studia.

2) WAŻNE  Tatuator poprosi o przysłanie kilku przykładowych zdjęć (minimum 4 nie muszą być to zdjęcia tatuaży) z opisem każdego, tzn. „zdjęcie  pierwsze co Ci się w nim podoba- kwiat, ułożenie, kolory…etc.” Tak samo opisz drugie, trzecie i czwarte zdjęcie. Zdjęcia należy nadesłać najpóźniej tydzień przed sesją. Pamiętać należy, że zdjęcia muszą być dobrej jakości.             

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM ZANIM UMÓWISZ SIĘ DO STUDIA.
Rezerwacji terminu można dokonać internetowo przez profil na facebook lub osobiście w studio.
1) Aby zarezerwować termin konieczny jest zadatek.
2) Termin rezerwowany jest w momencie wpłaty zadatku.
3) Zadatek wpłacany na konto- do 3 dni roboczych. Po tym czasie termin zostaje zwolniony (studio nie ma obowiązku informowania o zwolnionym terminie)
4) Zadatek jest potwierdzeniem akceptacji regulaminu gabinetu.
5) Zadatek jest bezzwrotny.
6) Umówiony termin sesji można zmienić tylko raz bez utraty zadatku-PAMIĘTAJ – na 7 dni przed ustalonym terminem.
*Klient zobowiązuje się, że przyjdzie na sesje bez osób towarzyszących.
*W studio przebywa jedynie tatuator oraz klient.
*W czasie sesji nie ma możliwości palenia papierosów. Klient musi powstrzymać się do momentu zakończenia sesji.
*W czasie sesji klient informuje tatuatora o potrzebie napicia się wody, zjedzenia, skorzystania z toalety. Wtedy następuje przerwa.
*Studio wykonuje tatuaże jedynie osobom pełnoletnim lub za zgodą opiekuna prawnego od 16 roku życia.
*Projekt jest do wglądu jedynie w studio w dniu sesji.
*Tatuator przygotowuje jeden projekt w oparciu o wskazówki wcześniejszej rozmowy z klientem. Wszelkie delikatne modyfikacje wzoru mogą odbyć się w dniu umówionej sesji.
*Projektu studio nie wysyła wcześniej klientowi. Studio nie odpowiada na wiadomości dotyczące wcześniejszej wysyłki projektu.
*Zmiany w projekcie dotyczące całościowej zmiany pomysłu wynikającej ze strony klienta jest możliwe najpóźniej na tydzień przed sesja.
*Cover. KONIECZNIE poinformuj studio o tym, że chcesz zakryć stary/niechciany tatuaż.
*Studio nie kopiuje tatuaży.
*Ceny tatuaży ustalane są indywidualnie w zależności od : powierzchni, umiejscowienia, koloru, covera, wzoru etc.
*Klient ma zakaz dotykania narzędzi, przedmiotów służących do zabiegu. Oraz skóry tatuowanej!
*Klient robi zdjęcia oraz filmy jedynie za zgodą tatuatora.
*Klient, który rezerwuje całą sesje i podczas niej rezygnuje ,np. z powodów bólowych lub konieczności wyjścia wcześniejszego obowiązuje się do opłaty za cała sesje.
*Klient rozlicza się po sesji lub w trakcie jej trwania w formie gotówki.
*Studio przekazuje klientowi wszystkie informacje konieczne do prawidłowego gojenia tatuażu.
*Zakaz wprowadzania zwierząt do studia.
*Vouchery -czas realizacji vouchera jest do 3 miesięcy dlatego od razu po jego otrzymaniu napisz do studia, aby umówić termin. Nie czekaj nie zwlekaj, aby voucher był aktualny. Terminów w studio niestety nie ma z dnia na dzień.
*Studio nie ponosi żadnej odpowiedzialności za nieprzestrzeganie zasad ODPOWIEDNIEJ PIELĘGNACJI skóry tatuowanej podczas jej gojenia. Poprawki wynikające z konieczności dopracowania (nie wynikające z nieodpowiedniej pielęgnacji domowej) po upływie dwóch miesięcy odbywają się odpłatnie. Dlatego zgłoś się do studia przez wiadomość na Facebooku po upływie miesiąca .
 1. Dzień przed oraz w dniu zabiegu nie pij alkoholu!!! Tatuator ma prawo odmówić wykonania tatuażu bez zwrotu zadatku.
 2. W dniu sesji nie pij kawy/napojów z kofeina/pobudzających/energetyków/
 3. W dniu sesji nie bierz leków rozrzedzających krew
 4. Zadbaj o skórę: na tydzień przed sesją zrób peeling drobnoziarnisty (pamiętaj nie może to być zabieg mocno złuszczający ani podrażniający) następnie nałóż bezzapachowy balsam nawilżający 
 5. Postaraj się umówić na zabieg po miesiączce lub 1,5 tygodnia przed PAMIĘTAJ, aby na sesje nie pojawiać się ze świeżą opalenizną bądź zaczerwienieniem
 6. Na miesiąc przed sesją odstaw zażywanie suplementów z witaminą A oraz samą witaminę A, co za tym idzie odstaw również kremy z retinolem Retinol, witamina A przyspiesza złuszczanie się naskórka
 7. Na miesiąc przed sesją oraz po zabiegu odstaw przyjmowanie oraz picie ziół w szczególności tych oczyszczających 
 8. Chroń się przed przeziębieniami
 9. Wykonaj badania, aby upewnić się, że Twoje hormony są ustabilizowane to bardzo ważny aspekt w przyjmowaniu się pigmentu
 10. W dniu pigmentacji skóra musi być w stanie nienaruszonym; bez ran, zadrapań,  wysypki etc
 11. Jeśli przyjmujesz lek ACARD skonsultuj z lekarzem, gdyż na 24 h przed oraz oraz po sesji tatuażu  należy odstawić lek- skonsultuj się z lekarzem 
 12. Jeśli na stałe przyjmujesz leki skonsultuj się z lekarzem
 1. możesz zabrać ze sobą drobną przekąskę, aby uzupełnić cukier
 2. możesz wziąć telefon i słuchawki, aby obejrzeć film lub posłuchać w tym wypadku  zalecana jest muzyka relaksacyjna natomiast niewskazana jest muzyka szybka, energiczna pobudza ruchy co jest niedobre, gdyż należy utrzymywać ciało w pozycji nieruchomej, pomaga to bardzo w pracy podczas, której tatuator musi być w pełni skupiony 
 3. książka / audiobook pozwolą Ci się odprężyć  
 4. płatność jedynie gotówką 
 5. ważnym elementem jest strój, jeśli tatuaż będzie wykonywany w obrębie:
  uda/ pachwiny/ kolana/ – weź ze sobą krótkie spodenki 
  żebra/ okolice pach/ łopatka – weź wygodną bluzkę na ramiączkach
 6. nie używaj mocnych perfum, zmieniają one pH skóry
 7. biała odzież jest niewskazana
 8. pamiętać należy  o higienie osobistej – tatuowane okolice: stóp, pach należy przygotować tak, aby tatuator miał komfort pracy, również klient będzie czuł się wtedy swobodniej
 9. wyśpij się
 10. najedz się, aby organizm miał siły, ponieważ twoja kondycja psychofizyczna ma duży wpływ na wytrzymałość 

Po powrocie do domu zdejmiesz opatrunek, ujrzysz ciało zabrudzone osoczem i tuszem. Wypychanie tych płynów spod skóry jest zupełnie
normalne. Staraj się zmywać jak najwięcej tych substancji (utrudniają gojenie, tworząc wysychające, pękające plamy) za pomocą letniej wody, delikatnego mydła (może być to płyn do higieny intymnej) i czystych dłoni.
Nie używaj żadnych szorstkich materiałów. Następnie osuszaj tatuaż jednorazowym ręcznikiem papierowym (delikatnie przykładaj,  pamiętaj nie trzyj!), nałóż cienką warstwę Bepanthen baby – maść i zawiń w folię najlepiej oddychającą. 

Powtarzaj te czynność przez 2-3 dni od jego wykonania. Zmieniaj wtedy opatrunek co 3-4 godziny.

Sączenie, obrzęk, zaczerwienienie, zasinienie i ból (porównywalny do silnego oparzenia słonecznego) będą się stopniowo zmniejszać każdego dnia. Powoli może zacząć pojawić się świąd. Podwyższona temperatura, czyli naturalny stan zapalny w miejscu tatuażu nie powinny niepokoić.
Zimny kompres pomoże zmniejszyć opuchlizne ( bez rumienku!). 

Przez okres 2 tygodni od wykonania tatuażu nie należy:
* chodzić na basen (nie namaczać), siłownię, fitnes itp
* 5-6 tygodni nie wolno wystawiać tatuowanego miejsca na działanie promieni słonecznych czy solariu

Wszystkich szczegółów opisujących zabiegi oraz ich przebieg dowiesz się w odpowiednich zakładkach.

Konsultacja jest bezpłatna. Odbywa się po wcześniejszym uzgodnieniu (np. telefonicznym) daty oraz godziny.

Vouchery:  Voucher na zabieg tatuażu zaczyna się od kwoty 200 zł. Jeśli osoba obdarowana uzna, że chciałaby tatuaż większy bądź taki, który mieści się w całej sesji lub jest to cover wtedy uzgadnia z tatuatorem oraz dopłaca różnicę. 

Voucher jest w postaci bonu podarunkowego opakowanego w kopertę. 
Jego grafikę wybiera się na miejscu.

Voucher można zrealizować do 3 miesięcy od daty jego zakupu, po tym czasie traci ważność. Ze względu na terminy należy od razu po otrzymaniu vouchera zgłosić się, aby zarezerwować dzień oraz godzinę.

Zadatek jest formą rezerwacji terminu. Zadatek jest bezzwrotny. Od tatuatora dostaniesz wizytówkę z potwierdzeniem zadatku (nie zgub jej będzie potrzebna do okazania przed wystawieniem paragonu). Wizytę można przesunąć najpóźniej na 7 dni przed umówionym terminem. Wtedy zadatek przechodzi na umówienie następnego terminu. 

Zadatkowaną wizytę z terminem można przełożyć jeden raz. 

Jeśli klient nie zmieści się w czasie na 7 dni przed zabiegiem- zadatek jest bezzwrotny.

Wizytę można odwołać najpóźniej na 10 dni przed umówioną sesją. Wtedy zadatek zostaje zwrócony. W innym wypadku zadatek jest bezzwrotny.

 

Szkolenia z tatuażu artystycznego. Wszelkie informacje uzyskasz w kontakcie z działem szkoleń.

 

Kopiowanie i rozpowszechnianie, udostępnianie, umieszczanie na innych stronach i blogach niniejszych informacji zawartych na stronie  jest zabronione.